Wystaw fakturę online

Faktury online

Prowadzisz własny biznes i masz obowiązek wystawiania faktur swoim klientom? Boisz się, że nie podołasz zadaniu fakturowania? A może przygotowywanie dokumentacji transakcji kojarzy Ci się z czymś żmudnym, monotonnym i ponad Twoje siły? Pora zmienić nastawienie o 180 stopni! Wystawianie faktur jest teraz proste niż kiedykolwiek wcześniej – we wszystkim pomoże Ci nasz program fakturowy dostępny przez przeglądarkę internetową. Dzięki temu narzędziu przeprowadzisz cały proceder online – potrzebujesz jedynie dostępu do internetu, żeby wystawić fakturę w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, przez komputer, tablet bądź smartfona. Łatwo, prosto, przyjemnie. Szybko i niezawodnie. Zawsze na czas, nigdy z problemami. Zobacz, co zyskasz z naszym programem fakturowym!

Wielość przydatnych funkcji online

Nasze narzędzie pozwoli Ci na błyskawiczne wystawienie faktur online i umożliwi Ci dostęp do szeregu przydatnych funkcji. Nie musisz nawet rejestrować się na stronie, żeby skorzystać z podstawowych opcji – bazowa wersja programu pozostaje do Twojej dyspozycji zupełnie za darmo. Możesz skorzystać z zupełnie bezpłatnego narzędzia i oszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas potrzebny na samodzielne zmaganie się z dokumentacją. Z naszą pomocą wystawienie wszelkiego rodzaju faktur stanie się dziecinnie proste. Oprócz standardowej faktury VAT przygotujesz także na bazie gotowych szablonów bardziej wymyślne dokumenty, w tym fakturę korygującą, fakturę proforma, fakturę zaliczkową czy walutową (w jednym z 31 dostępnych języków i przy pomocy generatora invoices oline). Bez logowania, bez płacenia za abonament, bez żadnych dodatkowych wymagań – po prostu otwierasz naszą stronę, wpisujesz dane w szablon i zyskujesz możliwość wygenerowania przejrzystego pliku PDF.

Jeśli zdecydujesz się wystawić fakturę online po zalogowaniu i opłaceniu abonamentu, otrzymasz dostęp do wielu dodatkowych udogodnień i zyskasz same korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na taki krok? Narzędzie online będzie działać z wykorzystaniem wciąż poszerzanego archiwum danych, a dzięki rozbudowywanej bazie większa część faktury będzie się wypełniać automatycznie. Otrzymasz także możliwość ustawienia cyklicznej generacji dokumentów i maksymalnego usprawnienia całego procederu. Dzięki temu zarządzanie firmą obędzie się bez monotonnego fakturowania – przy pomocy kilku kliknięć wszystko będzie poukładane i w zasięgu Twojej ręki. Miesięczna ewidencja w kilka sekund? Koniec problemu z wiecznie zagubionymi dokumentami? Korekta gotowej faktury, z którą możesz uporać się w dosłownie parę chwil? Z naszym narzędziem wszystko to jest możliwe!

Czy jest się czego obawiać?

Na Zachodzie tradycyjne wystawianie faktur odchodzi już do lamusa – większość przedsiębiorców już dawno przerzuciło się na e-faktury. W Polsce fakturowanie online wciąż jest pewnego rodzaju nowinką; z tej metody korzysta jedynie procent właścicieli firm. Ludzie bronią się przed nowościami – skoro są przyzwyczajeni do papierowej wersji dokumentów, nie chcą niczego zmieniać. Część osób boi się także, że to, co jest zapisane w internecie, może zbyt łatwo zniknąć – oczywiście w czasach chmury i wysokiej jakości nośników elektronicznych są to obawy zupełnie irracjonalne. Inne wątpliwości dotyczą niesprecyzowanych przepisów prawnych i (również nieuzasadnionego) strachu przed nieprzyjęciem e-faktur przez Urząd Skarbowy.

Przyjrzyjmy się na moment uwarunkowaniom prawnym dotyczącym faktur online. Od 2013 roku prawodawcy, chcąc zachęcić polskich przedsiębiorców do wypróbowania nowych rozwiązań, znowelizowali nareszcie przepisy podatkowe. Polskie prawo w zasadzie zrównuje faktury papierowe i elektroniczne – z prawnego punkt widzenia pomiędzy tymi dwiema wersjami dokumentu nie ma absolutnie żadnej różnicy.

Trzeba jednak upewnić się, że wysłana przez Ciebie faktura online będzie odpowiednio przygotowana. Dokumentacja elektroniczna może być przesyłana w dowolnym formacie (najczęściej jest to PDF), przy czym musi spełniać trzy warunki:

Co to oznacza w praktyce? Otóż wystawiający fakturę online musi zapewnić, że dokument pochodzi właśnie od niego i że ręczy za całą jej zawartość. Faktura musi odpowiadać rzeczywistości i nie może być przekłamana (powinna zawierać wszelkie niezbędne informacje o wykonanym zleceniu, sprzedanych usługach bądź towarach). Nie można także zapominać o warunku czytelności da obu stron. Na szczęście nasz program do wystawiania faktur online podsuwa użytkownikom gotowe szablony, dzięki czemu zyskują oni pewność, że wszystkie powyższe warunki zostaną dotrzymane.

Dzięki nowelizacji przepisów usprawniono także sam proces przyjmowania faktur online przez klientów. Wcześniej przedsiębiorcy musieli posiadać specjalne zgody kontrahenta, a w razie potrzeby mogli zostać poproszeni o okazanie takiego potwierdzenia w formie pisemnej. Teraz dopuszczalna jest akceptacja słowna i niejako domniemana – wystarczy, że wystawca prześle nabywcy fakturę online, a kiedy ten opłaci należność, przez domniemanie wyraża na to zgodę. Dzięki temu od blisko 5 lat fakturowanie przez internet cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Przeniesienie całego procederu do sieci – od sporządzania faktu, przez ich zapisywanie, aż po wysyłanie do klienta pocztą elektroniczną – znacznie usprawnia kontakt między stronami. Oczywiście można także wystawić fakturę przez internet, a następnie wydrukować ją i przesłać klientom przy użyciu tradycyjnej poczty.

Co oszczędzamy dzięki fakturom online?

Korzyści z e-fakturowania można mnożyć i mnożyć. Najważniejszą z nich jest jednak szeroko pojęta oszczędność. Przedsiębiorcy, którzy skorzystają z naszego internetowego narzędzia, zaoszczędzą sporo czasu (cały proces przebiegnie szybciej), wysiłku (wszystko odbędzie się wygodniej i mniejszym nakładem sił) oraz pieniędzy (e-faktury są tańsze nie tylko dla wystawców, ale i dla nabywców). Właściciele firm nie muszą płacić za wystawianie faktur księgowym – zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy mogą po prostu skorzystać z pomocnej aplikacji i wystawić bezbłędnie sporządzony dokument. Nie potrzebne jest do tego żadne doświadczenie ani kierunkowe wykształcenie – program jest na tyle intuicyjny w obsłudze, że poradzi sobie z nim nawet największy laik. Redukcji ulegają także koszty jednorazowe – przesyłanie faktur drogą elektroniczną skraca czas wysyłki i obcina koszty związane z usługami tradycyjnej poczty.

Tak jak już sygnalizowaliśmy, niektórym przedsiębiorcom trudno jest wyzbyć się starych nawyków. Tacy ludzie korzystają wprawdzie z fakturowania online, ale – mimo że nie mają takiego obowiązku – wciąż wszystko drukują. Jest to rozwiązanie połowiczne (choć wciąż taki postęp jest lepszy niż żaden). Przedsiębiorcy eliminują wówczas koszty wysyłki dokumentów, a przyjmują na siebie jedynie koszty wydruków. Jeśli nie wystawiasz wielu potwierdzeń, nie będą to wielkie pieniądze. Kiedy jednak rocznie jesteś zmuszony wyprodukować tysiące papierów dokumentujących transakcje, warto rozważyć całkowite przejście do sieci. Nie chodzi tylko o zmarnowane setki czy tysiące złotych, ale też o negatywny wpływ na środowisko (od nadmiernego zużycia papieru i opakowań, aż po konieczność angażowania firm przesyłkowych i transportowych).

Nasz program do wystawiania faktur online umożliwia o wiele więcej niż tylko komplet prostych operacji wystawiania i przesyłania rozmaitych rodzajów faktur. Poza tym użytkownicy zyskują stały podgląd (wciąż się rozrastającego) archiwum. Co przechowują nasze bazy danych? W zasadzie wszystko – od wykonanych zleceń, przez informacje na temat klientów i dostawców, po zrealizowane i opłacone faktury. Oferujemy także szereg dodatkowych udogodnień, w tym możliwość wystawienia faktury z kodem QR czy ze zdjęciami produktów (oczywiście z założeniem, że wgrywane zdjęcia będą przechowywane w bazie, a następnie ładowane z niej automatycznie). Żeby mieć pełne pole do popisu, musisz posiadać dostęp do internetu i zalogować się przy użyciu loginu i hasła. Kiedy jednak interesuje Cię jednorazowa pomoc albo nie przeszkadza Ci każdorazowe uzupełnianie wszystkich niezbędnych danych, wersja darmowa okaże się zupełnie wystarczająca nawet w dłuższym horyzoncie czasowym.

Największe zalety faktur online

Podsumujmy więc, co dobrego wynika z fakturowania online. Prezentujemy siedem najważniejszych powodów, dla których warto rozważyć wystawianie dokumentów potwierdzających transakcje drogą elektroniczną:

1. Szybkość – nasze narzędzie do fakturowania online pozwala błyskawicznie wygenerować fakturę po uzupełnieniu wymaganych danych, a później automatycznie przesłać ją na e-maila klienta. Proces wyeksportowania dokumentacji zostaje maksymalnie przyspieszony i zautomatyzowany, dzięki czemu możesz cieszyć się zaoszczędzonym czasem i wygodnym zarządzaniem całym systemem faktur.

2. Oszczędność pieniędzy – ponieważ polskie prawo nie wymaga od nikogo drukowania faktur, przedsiębiorcy oszczędzają dosłownie przy każdej fakturze – nie muszą płacić za wydruki, koperty ani za dowóz dokumentów do klienta. Wyeliminowani zostają wszyscy zbędni pośrednicy.

3. Oszczędność przestrzeni – skoro e-faktur nie trzeba drukować, nie trzeba ich też składować w biurze, magazynie czy innym potrzebnym do tego miejscu. Zamiast tego można skorzystać z dysku komputera, pamięci przenośnej albo – co najbezpieczniejsze – z miejsca na serwerze.

4. Ochrona środowiska – faktury online oznaczają mniejsze zużycie papieru i paliwa.

5. Mobilność – możesz wystawiać faktury gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek masz na to ochotę. Potrzebujesz tylko internetu, żeby połączyć się ze swoim kontem albo utworzyć dokument bez logowania. Nasze narzędzie działa także na aplikacjach mobilnych – nie potrzebujesz więc stacjonarnego komputera, a nawet laptopa; wystarczy smartfon albo tablet.

6. Aktualizacje – przykładamy wagę do bieżących aktualizacji aplikacji. Dajemy 100% gwarancji, że nie doświadczysz żadnych problemów technicznych ani prawnych, o ile pójdziesz za naszymi wskazówkami. Nie musisz się martwić, że faktury nie będą zgodne z nowymi przepisami prawnymi – to my martwimy się o to za Ciebie.

7. Bezpieczeństwo – przechowywanie danych w chmurze zabezpiecza je przed kradzieżą, zagubieniem czy zniszczeniem, a przy tym umożliwia swobodny dostęp do tych informacji w dowolnym momencie.